Image and video hosting by TinyPic

Κυριακή, Φεβρουαρίου 26, 2017

ΠΡΕΒΕΖΑ: Σημαντικές διακρίσεις από τους αθλητές του Ευκλέα στο ανοιχτό πρωτάθλημα Taekwondo στην Ariccia της Ρώμης

Σε εξέλιξη βρίσκεται το  ανοιχτό πρωτάθλημα Taekwondo στην Ariccia της Ρώμης στο οποίο συμμετέχει η αποστολή του Ευκλέα Πρέβεζας.

Έτσι, χθες  Σάββατο πρώτη μέρα των αγώνων στο αγώνισμα tool , δύο μετάλλια πήρε η αποστολή με την Έλενα Σολδάτου και την Ελισάβετ Σολδάτου στα 2 και 3 dan αντίστοιχα.

Στους αγώνες στις μάχες στην κατηγορία junior ο Στράτος Χατζηνικολάου κατέλαβε τη 2η θέση, ενώ τη 5η θέση κατέλαβε ο Κων/νος Τζίμας , η Έλενα Σολδάτου στο ίδιο αγώνισμα κατάφερε και πήρε τη 2η θέση ενώ η Ελισάβετ Σολδάτου την 3η θέση.

Σήμερα Κυριακή αναμένεται να αγωνιστή η Ελευθερία Τσανάκα, ο Πολύδωρας Γούσης. Στο πρωτάθλημα συμμετέχουν σύλλογοι από 11 χώρες, όπως, Ουκρανία, Ιταλία, Αγγλία, Γερμανία, Σλοβενία όπου και πραγματοποιήθηκαν δυνατοί αγώνες με τους Έλληνες αθλητές.

Η αποστολή αποτελείται από τον Ευκλεα Πρέβεζας και Λευκάδος.

Η ομάδα είναι οι εξης: 1. Σολδατος Άγγελος(αρχηγός αποστολης)